25LC020AT-H/SN
Manufacturer Part Number:
25LC020AT-H/SN
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
10 MHz
Memory Format :
EEPROM
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
256 x 8
Memory Size :
2Kbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
EEPROM
Voltage - Supply :
2.5V ~ 5.5V