CY7C1512KV18-200BZXI
Manufacturer Part Number:
CY7C1512KV18-200BZXI
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Stock Condition:
29
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V