CY7C0830AV-133AI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C0830AV-133AI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Stock Condition:
- 44
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 64K x 18
- Memory Size :
- 1.152Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 120-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 120-TQFP (14x14)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V