25LC010AT-H/SN
- Manufacturer Part Number:
- 25LC010AT-H/SN
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 10 MHz
- Memory Format :
- EEPROM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 128 x 8
- Memory Size :
- 1Kbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- EEPROM
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 5.5V