UPD44325092BF5-E40-FQ1-A
- Manufacturer Part Number:
- UPD44325092BF5-E40-FQ1-A
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
- Stock Condition:
- 445
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 4M x 9
- Memory Size :
- 36Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-FBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V