CY62146ESL-45ZSXIT
Manufacturer Part Number:
CY62146ESL-45ZSXIT
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
45 ns
Clock Frequency :
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256K x 16
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
44-TSOP II
Technology :
SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply :
2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V