CY7C1333-50AC
Manufacturer Part Number:
CY7C1333-50AC
Part of Description:
IC SRAM 2MBIT PAR 100TQFP
Stock Condition:
2,689
Access Time :
14 ns
Clock Frequency :
50 MHz
Memory Organization :
64K x 32
Memory Size :
2Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V