CY7C1372SV25-167CKJ
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1372SV25-167CKJ
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 167MHZ
- Stock Condition:
- 49
- Access Time :
- 3.4 ns
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 2.375V ~ 2.625V