M5M5256DFP-70GI#BM
- Manufacturer Part Number:
- M5M5256DFP-70GI#BM
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 256KBIT PARALLEL 28SOP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 70 ns
- Clock Frequency :
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 32K x 8
- Memory Size :
- 256Kbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 28-SOIC (0.330", 8.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 28-SOP
- Technology :
- SRAM
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V