CY15B104QSN-108LPXI
- Manufacturer Part Number:
- CY15B104QSN-108LPXI
- Part of Description:
- IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD 8GQFN
- Clock Frequency :
- 108 MHz
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UQFN
- Supplier Device Package :
- 8-GQFN (3.23x3.28)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V