CY7C1380B-167AI
Manufacturer Part Number:
CY7C1380B-167AI
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Stock Condition:
937
Access Time :
3.4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Organization :
512K x 36
Memory Size :
18Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V