UDZVTE-176.8B
Manufacturer Part Number:
UDZVTE-176.8B
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
DIODE ZENER 6.8V 200MW UMD2
Stock Condition:
86,103
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Single Zener Diodes
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMD2
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V