UDZVTE-174.7B
Manufacturer Part Number:
UDZVTE-174.7B
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
DIODE ZENER 4.7V 200MW UMD2
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Single Zener Diodes
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMD2
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V