CY7C1425KV18-250CKB
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1425KV18-250CKB
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 250MHZ
- Stock Condition:
- 272
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 4M x 9
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V