CY7C1314KV18-250BZXC
Manufacturer Part Number:
CY7C1314KV18-250BZXC
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
512K x 36
Memory Size :
18Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V