CY7C1373B-83BZC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1373B-83BZC
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PAR 83MHZ 165FBGA
- Stock Condition:
- 92
- Access Time :
- 6 ns
- Clock Frequency :
- 83 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V