CY7C1423AV18-250BZXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1423AV18-250BZXC
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 18
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, DDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V