MT55L128V36P1T-10
Manufacturer Part Number:
MT55L128V36P1T-10
Manufacturer/Brand:
Micron Technology
Part of Description:
IC SRAM 4MBIT PAR 100TQFP
Stock Condition:
6,659
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
5 ns
Clock Frequency :
100 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 36
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20.1)
Technology :
SRAM - Synchronous, ZBT
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V