71V3558S133BG
- Manufacturer Part Number:
- 71V3558S133BG
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
- Stock Condition:
- 129
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 4.2 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 256K x 18
- Memory Size :
- 4.5Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 119-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 119-PBGA (14x22)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V