6116LA45SOG
- Manufacturer Part Number:
- 6116LA45SOG
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC SRAM 16KBIT PARALLEL 24SOIC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 45 ns
- Clock Frequency :
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 2K x 8
- Memory Size :
- 16Kbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 24-SOIC
- Technology :
- SRAM - Asynchronous
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V