IS61NLP102418B-200TQLI
- Manufacturer Part Number:
- IS61NLP102418B-200TQLI
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100LQFP
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 3 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-LQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V