AT25SF041B-SSHD-T
Manufacturer Part Number:
AT25SF041B-SSHD-T
Manufacturer/Brand:
Adesto Technologies
Part of Description:
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Manufacturer :
Adesto Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
108 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
512K x 8
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
FLASH - NOR
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V