25LC640A-H/SN
- Manufacturer Part Number:
- 25LC640A-H/SN
- Part of Description:
- IC EEPROM 64KBIT SPI 5MHZ 8SOIC
- Clock Frequency :
- 5 MHz
- Memory Organization :
- 8K x 8
- Memory Size :
- 64Kbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 5.5V