AT25SF161B-MHD-T
- Manufacturer Part Number:
- AT25SF161B-MHD-T
- Manufacturer/Brand:
- Silego Technology (Dialog Semiconductor)
- Part of Description:
- 8-PIN 5X6 DFN, IND TEP, 2.5V TO
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 6 ns
- Clock Frequency :
- 108 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 2M x 8
- Memory Size :
- 16Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 8-UDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-UDFN (5x6)
- Technology :
- FLASH - NOR
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.6V