APM2T42SM22008GTN-4ETMW
- Manufacturer Part Number:
- APM2T42SM22008GTN-4ETMW
- Manufacturer/Brand:
- Apacer
- Part of Description:
- SSD 8GB M.2 MLC SATA III 3.3V
- Manufacturer :
- Apacer
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- 215mA
- Form Factor :
- M.2 Module
- Memory Size :
- 8GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 42.00mm x 22.00mm x 3.60mm
- Speed - Read :
- 115MB/s
- Speed - Write :
- 25MB/s
- Type :
- SATA III
- Voltage - Supply :
- 3.3V