IS61LP6432A-133TQLI
- Manufacturer Part Number:
- IS61LP6432A-133TQLI
- Part of Description:
- IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
- Stock Condition:
- 9
- Access Time :
- 4 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 64K x 32
- Memory Size :
- 2Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-LQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V