SST26VF016B-104I/MF
Manufacturer Part Number:
SST26VF016B-104I/MF
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
2M x 8
Memory Size :
16Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-WDFN (5x6)
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V