SST25WF080B-40I/SN
Manufacturer Part Number:
SST25WF080B-40I/SN
Part of Description:
IC FLASH 8MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Stock Condition:
607
Clock Frequency :
40 MHz
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
1.65V ~ 1.95V