IS66WVS2M8ALL-104NLI
Manufacturer Part Number:
IS66WVS2M8ALL-104NLI
Part of Description:
IC PSRAM 16MBIT SPI QPI 8SOIC
Stock Condition:
57
Access Time :
7 ns
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Interface :
SPI, QPI
Memory Organization :
2M x 8
Memory Size :
16Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
1.65V ~ 1.95V