25LC512-M/SN
- Manufacturer Part Number:
- 25LC512-M/SN
- Part of Description:
- IC EEPROM 512KBIT SPI 8SOIC
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Organization :
- 64K x 8
- Memory Size :
- 512Kbit
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 5.5V