CY7C1361C-133AXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1361C-133AXI
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
- Stock Condition:
- 49
- Access Time :
- 6.5 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 36
- Memory Size :
- 9Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V