MT58L256V36FS-7.5
- Manufacturer Part Number:
- MT58L256V36FS-7.5
- Part of Description:
- IC SRAM 8MBIT PAR 113MHZ 100TQFP
- Access Time :
- 7.5 ns
- Clock Frequency :
- 113 MHz
- Memory Organization :
- 256K x 36
- Memory Size :
- 8Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (14x20.1)
- Technology :
- SRAM - Standard
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V