CY62148ELL-55SXI
- Manufacturer Part Number:
- CY62148ELL-55SXI
- Part of Description:
- IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32SOIC
- Access Time :
- 55 ns
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 32-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V