MT58L128L36P1F-5
- Manufacturer Part Number:
- MT58L128L36P1F-5
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 4MBIT PARALLEL 165FBGA
- Stock Condition:
- 416
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 2.8 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 128K x 36
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 165-TBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V