SST26VF020A-80E/MF
Manufacturer Part Number:
SST26VF020A-80E/MF
Part of Description:
IC FLASH 2MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Stock Condition:
784
Clock Frequency :
80 MHz
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
256K x 8
Memory Size :
2Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-WDFN (5x6)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V