CY7C25652KV18-500BZXC
Manufacturer Part Number:
CY7C25652KV18-500BZXC
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Stock Condition:
20
Clock Frequency :
500 MHz
Memory Organization :
2M x 36
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II+
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V