GS8662Q37BGD-357I
- Manufacturer Part Number:
- GS8662Q37BGD-357I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FPBGA
- Stock Condition:
- 15
- Clock Frequency :
- 357 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TJ)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Supplier Device Package :
- 165-FPBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II+
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V