CY7C1514KV18-250BZXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1514KV18-250BZXI
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
- Stock Condition:
- 6
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V