GS8662Q36BGD-357I
Manufacturer Part Number:
GS8662Q36BGD-357I
Manufacturer/Brand:
GSI Technology
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FPBGA
Stock Condition:
15
Manufacturer :
GSI Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
357 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
2M x 36
Memory Size :
72Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FPBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V