CY7C1480BV25-167AXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1480BV25-167AXC
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 100TQFP
- Stock Condition:
- 7
- Access Time :
- 3.4 ns
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 2.375V ~ 2.625V