CY7C1480BV33-250BZI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1480BV33-250BZI
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
- Stock Condition:
- 63
- Access Time :
- 3 ns
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V