CY7C2245KV18-450BZXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C2245KV18-450BZXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
- Stock Condition:
- 28
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 450 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 36
- Memory Size :
- 36Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II+
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V