IS62C256AL-45TLI
- Manufacturer Part Number:
- IS62C256AL-45TLI
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Part of Description:
- IC SRAM 256KBIT PAR 28TSOP I
- Stock Condition:
- 919
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 45 ns
- Clock Frequency :
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 32K x 8
- Memory Size :
- 256Kbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 28-TSOP I
- Technology :
- SRAM - Asynchronous
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V