SST26WF016B-104I/MF
- Manufacturer Part Number:
- SST26WF016B-104I/MF
- Part of Description:
- IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WDFN
- Stock Condition:
- 526
- Clock Frequency :
- 104 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 8
- Memory Size :
- 16Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-WDFN Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 8-WDFN (5x6)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 1.95V