APM2T60H200256GAN-3TM
Manufacturer Part Number:
APM2T60H200256GAN-3TM
Manufacturer/Brand:
Apacer
Part of Description:
SSD 256GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
256GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
60.00mm x 22.00mm x 3.88mm
Speed - Read :
520MB/s
Speed - Write :
370MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V