APM2T42P100128GAN-1TM
- Manufacturer Part Number:
- APM2T42P100128GAN-1TM
- Part of Description:
- SSD 128GB M.2 MLC SATA III 3.3V
- Memory Size :
- 128GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 42mm x 22mm x 3.75mm
- Speed - Read :
- 520MB/s
- Speed - Write :
- 180MB/s
- Voltage - Supply :
- 3.3V