SST25VF080B-50-4C-QAF-T
Manufacturer Part Number:
SST25VF080B-50-4C-QAF-T
Part of Description:
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8WSON
Stock Condition:
1,700
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
50 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-WSON (6x5)
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V