SST26VF020AT-80E/SN
- Manufacturer Part Number:
- SST26VF020AT-80E/SN
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 2MBIT SPI/QUAD 8SOIC
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 80 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 256K x 8
- Memory Size :
- 2Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V