SST49LF008A-33-4C-NHE
- Manufacturer Part Number:
- SST49LF008A-33-4C-NHE
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 8MBIT PAR 33MHZ 32PLCC
- Stock Condition:
- 588
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 120 ns
- Clock Frequency :
- 33 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 8
- Memory Size :
- 8Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 32-LCC (J-Lead)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 32-PLCC (11.43x13.97)
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V