IS66WVH8M8ALL-166B1LI
Manufacturer Part Number:
IS66WVH8M8ALL-166B1LI
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC PSRAM 64MBIT PAR 24TFBGA
Stock Condition:
3,328
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
36 ns
Clock Frequency :
166 MHz
Memory Format :
PSRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
8M x 8
Memory Size :
64Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-TBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-TFBGA (6x8)
Technology :
PSRAM (Pseudo SRAM)
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.95V